המרכיבים הפעילים במוצרי הטיפוח כנען

מינרלים
המינרלים הם יסודות כימיים אנאורגאניים טבעיים (תרכובות שאינם מכילים אטומי פחמן ומימן ומקורם אינו מן החי) המצויים בקרום כדור הארץ (באדמה, בחול, בלבה, בסלעים...), שם הם עוצבו במשך מיליוני שנים בתהליכים גיאולוגיים.
מינרלים יכולים להיות יסודות פשוטים כגון: ברזל או אלומיניום או תרכובות כגון: מלחים, סידן, אשלגן, נתרן כלורי (מלח בישול), מגנזיום ועוד...
למינרלים תפקידי מפתח בכל מערכות הגוף: בבניית השלד, השיניים, העור והשיער והם דרושים באופן חיוני לתפקוד התקין והשוטף של הגוף.
בעורנו - המינרלים חיוניים בעיקר לפעילות המטבולית (חילוף המרכיבים) של תאי העור ושמירה על תפקודם התקין.המינרלים בגופנו מתקבלים ממזון ושתייה אולם ישנם גם מינרלים שהגוף יוצר מפרוק של תרכובות שונות. בתהליך ההזדקנות האנושי נחלשת באופן טבעי הפעילות המטבולית של הגוף ועוד קודם לה זו של תאי העור. העור נעשה דק, חלש ורפוי יותר, כמות המינרלים פוחתת בהדרגה ולכן חשוב לספק את המינרלים החסרים לעור ממקור חיצוני. מוצרי הטיפוח של כנען הם מקור מעולה של אספקה מרוכזת וחשובה של אותם מינרלים חיוניים לעור!

סגולותיהם של המינרלים המלח והבוץ הנלקחים ממרבצים נדירים ממעמקי ים המלח

ריכוז המינרלים בים המלח הינו 30%, ריכוז גבוה בהרבה בהשוואה לריכוז הקיים בימים אחרים (%1-3). ריכוז מינרלים כזה הינו בעל השפעה דרמטית ומשמעותית על תפקודי העור ותוצאות הריפוי של העור.
תכשירי הטיפוח כנען מכילים בוץ מלחים ומינרלים שנאספו ישירות מחופיו וממצולותיו של ים המלח.
מה הופך את המינרלים מים המלח כה חשובים בשגרת טיפולי היופי?
הבוץ והמלחים הטבעיים הנמצאים עמוק בקרקעית ים המלח עשירים במינרלים כגון: גופרית, נתרן, מגנזיום ,סידן, אבץ, ברזל ואשלגן, ומחוללים פלאים בעור הפנים.

הגופרית  (Sulfur) - אנטי דלקתית, אנטי בקטריאלית, מרפאה וסופחת שומנים, לכלוך וזיהומים.
המגנזיום (Magnesium70%) - מהמגנזיום בגוף נמצא בעצמות ובשיניים, והוא חיוני ליצירת    עצמות ושיניים בריאות. הוא מפעיל אנזימים רבים ויש לו חשיבות בהפיכת הסוכר בדם לאנרגיה,ובשיכוך כאבים. כמו כן, מסייע המגנזיום לוויסות חום הגוף ומאיץ את חילוף המרכיבים בתא.
הסידן  (calcium) - חיוני להתפתחות ולתפקוד תקין של הגוף, מחזק את מעטפת התא, ומרגיע את העור. סידן הוא מרכיב חשוב בעצמות ובשיניים, וחיוני לתהליכים מטבוליים רבים בגוף.
הנתרן (sodium) - הנתרן שומר על הלחץ התוך תאי/ מווסת את נפח הנוזלים בגוף ושומר על איזון חומצה-בסיס. הוא חיוני להעברת אותות עצביים ולהתכווצות השרירים. נתרן נמצא ברוב המזונות והוא נספג היטב בגוף.
האשלגן (potassium) - חיוני לתפקודים רבים של הגוף: קצב לב תקין, שמירה על מאזן הנוזלים בגוף וכן לאגירת פחמימות ופירוקן לשם קבלת אנרגיה.האשלגן והנתרן מספקים לתאי העור את האנרגיה למעבר פעיל של מרכיבים נחוצים מתוך התא ומחוצה לו דרך הממבראנה (מעטפת התא)
הברזל (iron) - יסוד חיוני לחיים. גופו של אדם בוגר מכיל 4 גרם ברזל, מצוי בהמוגלובין ובתאי הדם האדומים. הברזל הוא מרכיב חיוני בהעברת החמצן בגוף. מקור תזונתי טוב לברזל הוא בשר, ובמיוחד כבד. מחסור בברזל יכול לגרום לאנמיה.
האבץ (zinc) - תפקיד חשוב בפעילותם של יותר מ- 200 אנזימים. הוא חיוני לייצור חלבונים וחומצות גרעין (החומר הגנטי של התאים) והוא מעורב בתפקוד הורמון האינסולין, בניצול פחמימות וריפוי פצעים וכוויות. תחמוצת האבץ, בגלל השפעתה המקומית המרגיעה, נפוצה כמרכיב במשחות וקרמים לטיפול בבעיות עור ובטחורים.

המינרלים המוזכרים לעיל חיוניים לחילוף המרכיבים בעור ובגוף. ככל שאנו מתבגרים, כמות המינרלים שהגוף מייצר פוחתת וקצב חילוף המרכיבים והתחדשות התאים נחלש, לכן הגוף זקוק לתוספות וחיזוקים חיצונים.

עיצוב: סטודיו יעל וייס
Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים