תמציות צמחים- מרכיבים פעילים ב - CSE Complex™

סגולות הריפוי הגלומות בצמחי המרפא נמצאו בשימוש האנושות מאז בריאת העולם. עד לפני כ- 60 שנה היו כמעט כל התרופות שבספרי הרפואה ממקור צמחי טבעי.
ארץ ישראל משופעת ביותר מ-700 זני צמחים שלהם סגולות מרפא אשר תועדו לאורך הדורות.
כמו כן, ישנן תרופות המופקות בצורה סינתטית במעבדה המחקות את המבנה הכימי של התרופות הצמחיות.
במוצרי הטיפוח כנען השייכת לחברת תעשיות תמרוקים Chic חקרו לעומק מעבדות החברה את נושא צמחי המרפא, ובחרו לשלב במוצרי הטיפוח, שלשה סוגי צמחי מרפא בעלי תכונות ריפוי המתאימות במיוחד לטיפול בעור הפנים והגוף:

1. פרע מסולסל - Hypericum Perforatum 
St. Johns Wort
צמח בעל תכונות חיטוי אנטי בקטריאלי והרגעה, מסייע בהתחדשות תאי העור ומפחית משמעותית את הרגישות בעור.


 
 

2. חוטמית זיפנית
Althea Officinalis
Marsh Mallow root)  Alcea setosa)
צמח המייצר נוזלים ומפריש רירית אנטי בקטריאלית:
> יוצר שכבת הגנה מעל רקמה פגועה בעור כגון: פצע או חבלה ובכך משפר ומסייע באיחוי וריפוי העור.  אנטי דלקתי ואנטי זיהומי.
> הרירית יוצרת שכבת הגנה השומרת על רמת הלחות הטבעית של העור. בנוסף, הרירית מפרישה לחות ומשפרת את רמת הלחות ובכך מסייעת לעור יבש, עייף וחסר חיוניות.

3. לחך איזמלני
Plantago Lanceolata
                          
> מסלק חום ורעילים, נוגד דלקת, מקל על נפיחות, מטפל בגודש לימפתי,מרגיע ומטיב עם העור. 
> סופח ועוצר דימומים. אנטי אלרגני, מאזן את מערכת החיסון. עוזר לאיחוי העור ומקל על כאבים.
> מגן על העור ומספק לו לחות המאפשרת לו לאזן את עצמו במקרים של חוסר לחות טבעית.
> משפר את זרימת הדם ומאיץ את קצב חילוף המרכיבים ובכך מעודד היווצרות והתחדשות של תאים בעור.

ויטמינים
ויטמינים – ויטה = חיים, כשמם כן הם. הויטמינים חיוניים לגוף ולוקחים חלק פעיל בפעילויות הגוף השונות.
רוב הויטמינים מסופקים לנו ממקורות חיצוניים. בשל תפקידם המורכב והמגוון של הויטמינים ואי יכולתו של הגוף לייצר את כולם לבד בכמות המספקת (כתוצאה ממחלות, נטילת תרופות או הזדקנות הגוף), עלול מחסור בוויטמין מסוים לפגוע או לשבש מהלכים שונים בגוף או במעטפת החיצונית, דהינו בעור.
במעבדות המחקר והפיתוח של תעשיות תמרוקים Chic, יצרנית  מוצרי הטיפוח כנען, מצאו לנכון להוסיף לכל  המוצרים שלושה סוגי ויטמינים החיוניים ביותר לעור והם: ויטמינים A,C ו- E.

ויטמין A
ויטמין אנטי אוקסידנטי (נוגד חמצון), חשוב שתפקידו לנטרל את הרדיקלים החופשיים בשכבת העור העליונה. ויטמין זה פעיל ונחוץ לויסות תהליך תחלופת התאים בשכבות העור. מעודד היווצרות מהירה של תאים חדשים, שומר על רמת הלחות הטבעית ופועל ביעילות להקטנה וצמצום עומק הקמטים.

ויטמין C / חומצה אסקורבית
ויטמין C נחוץ ליצירת חלבון הקולגן בעומק העור, ושומר על מעטפת התא. בנוסף, מחקרים רבים מצביעים על כך שוויטמין C מחזק את המערכת החיסונית נגד דלקות.
ויטמין זה ידוע מזה שנים רבות כנוגד חמצון יעיל ביותר ומנטרל רדיקאלים חופשיים.
היום סבורים מדענים כי גם לוויטמין C תפקיד במניעה ובתיקון נזקי עור הנגרמים מקרני השמש.
מריחה חיצונית של תכשירים המכילים ויטמין C, עוזרת להבהרה של כתמי העור (פיגמנטציה) בשכבת העור העליונה ומעכבת הופעתם של כתמים חדשים. הוויטמין מוסיף זוהר ואחידות לגוון העור.

ויטמין E
ויטמין E מתפקד בממבראנת (מעטפת) התאים והוא נחשב לנוגד חמצון רב עצמה, המגן על תאי העור בכל שכבותיו. הוויטמין מצוי בגוף בבלוטות חיוניות כגון יותרת המוח ואיברי המין. יש לו השפעה מווסתת במצבי לחץ ועייפות.
במריחה של קרם המכיל ויטמין E לפני החשיפה לשמש ועד 8 שעות לאחר החשיפה, מנוטרלת במידה רבה השפעתם המזיקה של הרדיקאלים החופשיים וחדירתם לעומק העור, הרדיקלים החופשיים הם הגורם העיקרי להזדקנות העור טרם זמנו. כמו כן, וויטמין E מקל במצבי רגישות ואדמומיות בעור בשל השפעתו החיובית על מחזור הדם המיקרוסקופי.

ויטמין B
קבוצת ויטמין B היא קבוצה הכוללת שמונה ויטמינים שונים זה מזה הנמצאים לעתים קרובות באותו מזון. ויטמין B5 / חומצה פנטותנית:  מקבוצה זו, מהווה מרכיב של קו-אנזים A המסייע לשחרור פעיל של אנרגיה בתאים.

עיצוב: סטודיו יעל וייס
Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים